Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Zážitkový dárek: Let balónem - 6.720 Kč
Nechte se tiše unášet větrem vstříc novým obzorům. Létáme z mnoha lokalit po celé ČR od Plzně až po Ostravu.

Zážitkový dárek: Let balónem - 6.720 Kč
Nechte se tiše unášet větrem vstříc novým obzorům. Létáme z mnoha lokalit po celé ČR od Plzně až po Ostravu.

Dárkový set hedvábná kravata (tmavě vínová) - 799 Kč
Dárkový set obsahuje hedvábnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky a dárkovou krabičku.

Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Vybíráme digitální zrcadlovku

Vybíráme digitální zrcadlovku

Lidé, kteří rádi cestují, si chtějí uchovat svoje vzpomínky z cest v podobě fotografií. Na výběr je dnes veliké množství fotoaparátů. Pokud si chceme s focením trochu pohrát a požadujeme vysoce kvalitní fotografie, pak je dobré namísto kompaktů zvolit zrcadlovku. Digitální zrcadlovka je určena zejména pro lidi, kteří již mají nějaké zkušenosti s focením, nicméně její používání během času zvládne i méně zkušený amatér.

Rozdíly mezi kompaktem a zrcadlovkou

Rozdíl mezi kompaktem a digitální zrcadlovkou spočívá v první řadě ve velikosti. Je třeba počítat s tím, že tento fotoaparát má obvykle větší rozměry. Zatímco kompakt se nám bez problémů vejde do kapsy u bundy, digitální zrcadlovka má přeci jen větší rozměry a bude nutné ji u sebe nosit ve zvláštní taštičce či obalu.

Rozdíl mezi kompaktem a zrcadlovkou dále spočívá mimo jiné v obtížnosti focení. Zatímco u kompaktu stačí jen zmáčknout spoušť a je hotovo, u zrcadlovky si můžeme nastavovat různé funkce tak, aby fotografie byla co nejkvalitnější.

Objektiv zrcadlovky

Při výběru zrcadlovky je jedním z klíčových kritérií volba objektivu. Pro začátečníky zpravidla postačí univerzální objektiv, s nímž se dají fotit všechny objekty. Kromě objektivu je dobré si také pořídit alespoň malý stativ, díky němuž se dají fotografie různých míst pořizovat daleko snadněji a pohodlněji. Další kapitolou je pak čip, respektive jeho velikost.

Dva tipy na digitální zrcadlovku

Jako příklad digitálních zrcadlovek si uveďme dva produkty. Prvním je fotoaparát Nikon D90. Jedná se o digitální zrcadlovku, která je schopna snímat až 4,5 snímku za sekundu. Kromě toho je vybavena schopností natáčet videosekvence s HD rozlišením.

Ještě výkonnějším fotoaparátem je pak digitální zrcadlovka Canon 60D, která má kvalitnější čip. Oproti výše zmíněnému typu je rozlišení 18 Mpx ( u Nikonu D90 je čip formátu DX s rozlišením 12,3 Mpx). Rychlost snímání je pak 5,3 snímků za sekundu.

Fotoaparát je ideálním dárkem pro všechny milovníky fotografování. Pokud však někomu chceme věnovat opravdu dobrý fotoaparát, pak dejme namísto kompaktu přednost digitální zrcadlovce.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.