Nejlepší dárky od Zážitky.cz
Dobrý den, dnes je neděle 22.07.2018, svátek má Magdaléna

Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014

Vyberte si originální dárky pro Vaše blízkéverze pro tisk
Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Pivní lázně Chodová Planá - 1.987 Kč
Pivní lázně mají pozitivní účinky. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy. Proc

Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Vybíráme digitální zrcadlovku

Vybíráme digitální zrcadlovku

Lidé, kteří rádi cestují, si chtějí uchovat svoje vzpomínky z cest v podobě fotografií. Na výběr je dnes veliké množství fotoaparátů. Pokud si chceme s focením trochu pohrát a požadujeme vysoce kvalitní fotografie, pak je dobré namísto kompaktů zvolit zrcadlovku. Digitální zrcadlovka je určena zejména pro lidi, kteří již mají nějaké zkušenosti s focením, nicméně její používání během času zvládne i méně zkušený amatér.

Rozdíly mezi kompaktem a zrcadlovkou

Rozdíl mezi kompaktem a digitální zrcadlovkou spočívá v první řadě ve velikosti. Je třeba počítat s tím, že tento fotoaparát má obvykle větší rozměry. Zatímco kompakt se nám bez problémů vejde do kapsy u bundy, digitální zrcadlovka má přeci jen větší rozměry a bude nutné ji u sebe nosit ve zvláštní taštičce či obalu.

Rozdíl mezi kompaktem a zrcadlovkou dále spočívá mimo jiné v obtížnosti focení. Zatímco u kompaktu stačí jen zmáčknout spoušť a je hotovo, u zrcadlovky si můžeme nastavovat různé funkce tak, aby fotografie byla co nejkvalitnější.

Objektiv zrcadlovky

Při výběru zrcadlovky je jedním z klíčových kritérií volba objektivu. Pro začátečníky zpravidla postačí univerzální objektiv, s nímž se dají fotit všechny objekty. Kromě objektivu je dobré si také pořídit alespoň malý stativ, díky němuž se dají fotografie různých míst pořizovat daleko snadněji a pohodlněji. Další kapitolou je pak čip, respektive jeho velikost.

Dva tipy na digitální zrcadlovku

Jako příklad digitálních zrcadlovek si uveďme dva produkty. Prvním je fotoaparát Nikon D90. Jedná se o digitální zrcadlovku, která je schopna snímat až 4,5 snímku za sekundu. Kromě toho je vybavena schopností natáčet videosekvence s HD rozlišením.

Ještě výkonnějším fotoaparátem je pak digitální zrcadlovka Canon 60D, která má kvalitnější čip. Oproti výše zmíněnému typu je rozlišení 18 Mpx ( u Nikonu D90 je čip formátu DX s rozlišením 12,3 Mpx). Rychlost snímání je pak 5,3 snímků za sekundu.

Fotoaparát je ideálním dárkem pro všechny milovníky fotografování. Pokud však někomu chceme věnovat opravdu dobrý fotoaparát, pak dejme namísto kompaktu přednost digitální zrcadlovce.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.