Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Dárkový set hedvábná kravata (tmavě vínová) - 799 Kč
Dárkový set obsahuje hedvábnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky a dárkovou krabičku.

Zážitkový dárek: Let balónem - 6.720 Kč
Nechte se tiše unášet větrem vstříc novým obzorům. Létáme z mnoha lokalit po celé ČR od Plzně až po Ostravu.

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Vánoční tradice: Tipy

Vánoční tradice: Tipy

Vánoce se rychle blíží a nás čeká nejen čas nakupování dárků a jejich dokonalé ukrytí, ale také čas pečení cukroví, odpočinku a hlavně vánočních tradic.

Křesťané oslavují narození Ježíše, pro ostatní jsou Vánoce symbolem času stráveného s rodinou a v příjemné atmosféře. Snad každá rodina dodržuje některou z vánočních tradic.

Vánoční strom

Zdobení vánočního stromečku patří k našim vánočním tradicím neodmyslitelně. Někde ho zdobí lidé několik dní před Štědrým dnem, jinde až dopoledne ve sváteční den. Pod něj naděluje Ježíšek dárky, alespoň tak tomu věří děti. Vánoční stromeček je také součástí většiny náměstí u nás.

Polibek pod jmelím

O jmelí se ví, že přináší štěstí. Musí však být darované. Proto své blízké obdarujte touto větvičku. A když dostanete pod jmelím polibek, můžete si být jisti, že vás celý další rok bude provázet láska.

Půst během Štědrého dne

A když se postíš, uvidíš zlaté prasátko.Takhle to říkali rodiče nám, když nás chtěli nechat vyhladovět, abychom při večeři nebyli nacpaní vánočními dobrotami. Zlaté prasátko pravděpodobně zatím nikdo neviděl, ale přesto jde o jednu z nejrozšířenějších českých vánočních tradic.

Vdám se?

Svobodné dívky vždy na Štědrý den využívaly střevíc, aby jim prozradil, zda si v dalším roce najdou ženicha. Dívka se postavila zády ke dveřím, a přes rameno hodila botou. Pokud špička směřovala ven ze dveří, mohla chystat veselku. Pokud byla špička střevíce otočená dovnitř, na ženicha si ještě musela rok počkat.

Rozkrajování jablíčka

Rozkrajování jablíčka v sobě nese i nepříjemné poselství. Když okolo jadřince spatříme hvězdici, čeká nás pokojný a šťastný rok. Pokud však jádřinec má tvar kříže, v rodině se objeví vážná nemoc či smrt.

Slavnostní večeře

Štědrovečerní večeře je spjata také s mnoha tradicemi. Na stole by měl být vždy připraven jeden talíř navíc, to pro případ, že by se objevil nečekaný host. Od stolu se také nesmí odejít dříve, než všichni dojedí. Ten, kdo takto učiní, do roka a do dne zemře. Naši českou štědrovečerní večeři nejčastěji tvoří rybí polévka, smažený kapr (popřípadě řízky) a bramborový salát. Pod talíř bychom měli ukrýt minci, to proto, aby se nás po celý další rok držely peníze.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.