Nejlepší dárky od Zážitky.cz
Dobrý den, dnes je sobota 27.02.2021, svátek má Alexandr

Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014

Vyberte si originální dárky pro Vaše blízkéverze pro tisk
Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Dárkový set hedvábná kravata (tmavě vínová) - 799 Kč
Dárkový set obsahuje hedvábnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky a dárkovou krabičku.

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Pivní lázně Chodová Planá - 1.987 Kč
Pivní lázně mají pozitivní účinky. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy. Proc

Vánoční dekorace v bytě

Vánoční dekorace v bytě

Klasickou vánoční dekorací, která je součástí mnoha domácností, je vánoční stromeček. Krásně nazdobený a rozsvícený stromek vytváří příjemnou a slavnostní atmosféru. Vánoční dekorace na stromeček se dají vyrobit dokonce i z písku. Jak? Byt si však samozřejmě můžete vyzdobit mnohem více. Jaké jsou další možnosti?

Vánoční dekorace vytváří atmosféru

Pěknou dekorací jsou vánoční věnečky, které si pověsíte na vchodové dveře. Některá místa v bytě pak můžete dozdobit pestrobarevnými vánočními řetězy vyrobenými z papíru nebo různých lesklých materiálů. K dokreslení sváteční atmosféry u štědrovečerního pokrmu jistě přispěje pěkný vánoční ubrus a adventní věnec se zapálenými svíčkami. Pokud nemáte adventní věnec, stačí doprostřed stolu umístit slavnostní svícen.

Stromeček si pak můžete ozdobit hned několika způsoby, například přírodně, kdy použijete slaměné ozdoby rozličných tvarů (hvězdičky, zvonečky či andílky) nebo pomocí různobarevných skleněných koulí či sladkostí. Dozdobíte jej pak pomocí vánočního řetězu, světýlek či svíček. Na stromeček si však můžete pověsit i pískované vánoční koule, které zvládnete vyrobit sami doma.

Pískované vánoční koule

Na pískované vánoční koule potřebujete polystyrénové koule, disperzní lepidlo, písek, akrylové barvy, houbičku na nádobí, štětec, krejčovské špendlíky, stužky, krajky, ozdobné prýmky, nůžky. Začnete tím, že si do mísy připravíte přesátý písek a polystyrénovou kouli na jedné polovině natřete lepidlem. Natřenou plochu koule následně posypete pomocí kuchyňské lžíce pískem. Přebytečný písek oklepete a kouli dáte usušit. Po zaschnutí opakujete stejný postup i na druhé polovině koule.

Ujistěte se, že celá koule je dobře zaschnutá. Pokud ano, přetřete ji lepidlem zředěným vodou v poměru 1:1. Po zaschnutí vrstvy lepidla natřete kouli akrylovými barvami a nechte opět dobře uschnout. Poté si připravte zlatou akrylovou barvu, do které namočte houbičku. Houbičkou pak vytvářejte jemné otisky po celém povrchu koule. Otisky dělejte velmi lehce tak, aby zlato zůstalo jen na zrnkách písku a nezakrylo spodní barvu. Dále pomocí špendlíků pevně přichyťte ke kouli barevně sladěné stužky a prýmky. Obtáčejte je kolem koule tak, aby se na vrchu a spodu křížily. Na závěr připevněte na vrcholek koule šňůrku na zavěšení.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.