Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Zážitkový dárek: Let balónem - 6.720 Kč
Nechte se tiše unášet větrem vstříc novým obzorům. Létáme z mnoha lokalit po celé ČR od Plzně až po Ostravu.

Zážitek jako dárek: Zdravotní pobyt v polárium - 1.044 Kč
Chlad v poláriu účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organismus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tato terapie vede ke zvýšení tělesné kondice a odolnosti organismu, je vhodn

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Vánoční dekorace v bytě

Vánoční dekorace v bytě

Klasickou vánoční dekorací, která je součástí mnoha domácností, je vánoční stromeček. Krásně nazdobený a rozsvícený stromek vytváří příjemnou a slavnostní atmosféru. Vánoční dekorace na stromeček se dají vyrobit dokonce i z písku. Jak? Byt si však samozřejmě můžete vyzdobit mnohem více. Jaké jsou další možnosti?

Vánoční dekorace vytváří atmosféru

Pěknou dekorací jsou vánoční věnečky, které si pověsíte na vchodové dveře. Některá místa v bytě pak můžete dozdobit pestrobarevnými vánočními řetězy vyrobenými z papíru nebo různých lesklých materiálů. K dokreslení sváteční atmosféry u štědrovečerního pokrmu jistě přispěje pěkný vánoční ubrus a adventní věnec se zapálenými svíčkami. Pokud nemáte adventní věnec, stačí doprostřed stolu umístit slavnostní svícen.

Stromeček si pak můžete ozdobit hned několika způsoby, například přírodně, kdy použijete slaměné ozdoby rozličných tvarů (hvězdičky, zvonečky či andílky) nebo pomocí různobarevných skleněných koulí či sladkostí. Dozdobíte jej pak pomocí vánočního řetězu, světýlek či svíček. Na stromeček si však můžete pověsit i pískované vánoční koule, které zvládnete vyrobit sami doma.

Pískované vánoční koule

Na pískované vánoční koule potřebujete polystyrénové koule, disperzní lepidlo, písek, akrylové barvy, houbičku na nádobí, štětec, krejčovské špendlíky, stužky, krajky, ozdobné prýmky, nůžky. Začnete tím, že si do mísy připravíte přesátý písek a polystyrénovou kouli na jedné polovině natřete lepidlem. Natřenou plochu koule následně posypete pomocí kuchyňské lžíce pískem. Přebytečný písek oklepete a kouli dáte usušit. Po zaschnutí opakujete stejný postup i na druhé polovině koule.

Ujistěte se, že celá koule je dobře zaschnutá. Pokud ano, přetřete ji lepidlem zředěným vodou v poměru 1:1. Po zaschnutí vrstvy lepidla natřete kouli akrylovými barvami a nechte opět dobře uschnout. Poté si připravte zlatou akrylovou barvu, do které namočte houbičku. Houbičkou pak vytvářejte jemné otisky po celém povrchu koule. Otisky dělejte velmi lehce tak, aby zlato zůstalo jen na zrnkách písku a nezakrylo spodní barvu. Dále pomocí špendlíků pevně přichyťte ke kouli barevně sladěné stužky a prýmky. Obtáčejte je kolem koule tak, aby se na vrchu a spodu křížily. Na závěr připevněte na vrcholek koule šňůrku na zavěšení.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.