Nejlepší dárky od Zážitky.cz
Dobrý den, dnes je čtvrtek 16.09.2021, svátek má Ludmila

Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014

Vyberte si originální dárky pro Vaše blízkéverze pro tisk
Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Zážitek jako dárek: Zdravotní pobyt v polárium - 1.044 Kč
Chlad v poláriu účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organismus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tato terapie vede ke zvýšení tělesné kondice a odolnosti organismu, je vhodn

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Udělejte o vánocích radost španělským vínem

Udělejte o vánocích radost španělským vínem

Začínáte pomalu přemýšlet nad vánočními dárky pro Vaše nejbližší? Darujte dárek, který zahřeje u srdce. Tím je bezpochyby skvělé španělské vino. Dárek v podobě vína určitě není tématem pouze v předvánočním čase, ba naopak dá se darovat prakticky k jakékoliv příležitosti v průběhu celého roku. Vínem navíc potěšíte i v takovém případě, kdy dotyčnou osobu úplně dobře neznáte.

Víno jako dárek k Vánocům

Zatímco velkým svetrem v neoblíbené barvě nebo parfémem, kterým se netrefíte do vkusu obdarovanému, zpravidla způsobíte faux pas, s vínem se Vám to s největší pravděpodobností nestane. Navíc víno můžete doprovodit nějakým osobním doporučením, které obdarovaného naláká k jeho konzumaci a láhvi dodá patřičnou váhu. Stejně tak to platí také pro španělská vína. Více informací se o španělském vínu dovíte na www.bmcbrno.cz/spanelska-vina. Do dárkové tašky můžete přidat také některou ze španělských delikates. Nastudujte si dopředu například rozdíl mezi moravskými a španělskými víny. Přidat můžete také vlastní zkušenost se španělskými víny. Obdarovaný bude mít motivaci víno při konzumaci více zkoumat, aby se přesvědčil o tom, že je skutečně skvostem mezi víny.

Zajímavosti o španělském vínu

Španělsko se řadí mezi přední producenty víny na světě. Díky výhodné poloze může být Španělsko náležitě pyšné především na vypěstovaná červená vína. Je pro ně charakteristická nezaměnitelná chuť, barva i vůně. Mezi vinařskými oblastmi vyniká především Rioja či Ribera del Duero. Výborná jsou především vína vypěstovaná ze španělské odrůdy červeného vína Tempranillo, Garnacha, Syrah či Merlot. Zapomínat však nelze ani na lahodná bílá vína, speciální sladká vína, sangrie nebo šumivá vína typu CAVA. Chcete-li své blízké obdarovat kvalitním vínem, pak věnujte jako dárek víno s označením Gran Reserva. Jde o ví, které zraje minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tři roky v láhvích. Tradiční španělské vinařství Bodegas Lopez Morenas patří vinařstvím, jejichž dějiny sahají až do období druhé světové války. Toto vinařství produkuje vína mladá, ale i vína se zráním typu crianza a reserva.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.