Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Adrenalinový dárek: Kurz Snowkitingu - 4.248 Kč
Podmaňte si draka a nechte se táhnout silou větru po zasněžených pláních. Až i tohle zvládnete, přijdou na řadu skoky… Čeká Vás úžasný víkend plný zážitků, adrenalinu a skvělé nálady. Víkendový snowkite kurz je zam

Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Zážitek jako dárek: Zdravotní pobyt v polárium - 1.044 Kč
Chlad v poláriu účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organismus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tato terapie vede ke zvýšení tělesné kondice a odolnosti organismu, je vhodn

Spací pytle do přírody

Spací pytle do přírody

Jedním ze základních součástí výbavy při výletech do přírody je spacák. Bez něj bychom ve volné přírodě v noci asi neměli zrovna největší pohodlí, během chladných nocí bychom se snadno nachladili. Kvalita spacích pytlů šla v posledních letech hodně nahoru. Dnes se spací pytle bez problémů dají pořídit v mnoha provedeních.

Na co je potřeba si dát pozor při výběru spacáku

Spacáky jsou velmi praktickým doplňkem při pobytu v přírodě. Je však zapotřebí, aby byly co nejkvalitnější. Použít laciné dekové spací pytle se nemusí vyplatit. Důležité je především to, aby poskytovaly dostatečné pohodlí a během noci nám nebyla zima. Při výběru spacího pytle si tak vždy dejme pozor na údaje o teplotních minimech a maximech, do něhož je daný spacák použitelný. Kromě toho je třeba se také zaměřit na materiál, z něhož je spací pytel vyroben. Mezi obecně nejkvalitnější se řadí péřové spacáky, u nich je však drobnou nevýhodou těžká údržba, zabírají rovněž více místa v batohu. Velmi oblíbené jsou spacáky z dutého vlákna, speciálního materiálu, který je mimořádně hřejivý. Kvalitní spacáky z dutého vlákna se dají využít i do extrémních podmínek, tedy do mrazivého počasí.

Mumie versus dekové spacáky

Na otázku, zda jsou lepší dekové spacáky nebo takzvané mumie, není jednoduchá odpověď. Někomu nemusí mumie vyhovovat. Obecně však platí, že právě mumie jsou vhodnější do náročnějších podmínek. Je to dáno už jen tím, že mumie je mnohem kompaktnější, teplo neuniká skrz zip. Zároveň také poskytují více komfortu, tělo se v nich lépe zahřeje. Oproti výhoda dekových spacáků spočívá v tom, že je lze v případě potřeby rozepnout a použít je jako klasické deky do postele.

Obchod se spacímu pytli a doplňky k nim

Kvalitní outdoorovéé spacáky od nejznámějších výrobců pořídíte v internetovém obchodě trekshop.cz. Zakoupíte zde například Husky spací pytle, spacáky na míru od výrobce Kondor, Coleman a další. Téměř u každé objednávky spacího pytle se navíc můžete těšit na zajímavý dárek v podobě praktické čelovky, ohřevného sáčku apod. Obchod nabízí i módní spací pytle pro ženy, speciální dětské spací pytle a také hygienické vložky do spacáků, polštářky a další praktické pomůcky, které vám zpříjemní pobyt v přírodě a ve spacáku.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.