Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Zážitek jako dárek: Zdravotní pobyt v polárium - 1.044 Kč
Chlad v poláriu účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organismus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tato terapie vede ke zvýšení tělesné kondice a odolnosti organismu, je vhodn

Pivní lázně Chodová Planá - 1.987 Kč
Pivní lázně mají pozitivní účinky. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy. Proc

Mariánské Lázně - známé lázeňské město na západě Čech

Mariánské Lázně - známé lázeňské město na západě Čech

České lázně si pro své víkendové pobyty vybírají nejen našinci, jejich kouzlo objevují i mnozí zahraniční turisté. Důvodem jsou nejen příznivé ceny hotelů a penzionů, návštěvníky sem přivádí i výjimečná atmosféra a hlavně pak množství léčebných minerálních pramenů, na něž je naše země velmi bohatá.

Historie Mariánských Lázní

Jedním z hlavních měst českého lázeňství jsou již po mnoho let Mariánské Lázně. Nacházejí se na západě naší republiky. Celá oblast je díky výskytu minerálních pramenů známá již po staletí. Historie Mariánských Lázní se začala psát zhruba před dvěmi sty lety. Na konci 18. Století zde byly lékařem Johannem Nehrem prokázány léčivé účinky vyvěrajících minerálních pramenů. O pár let později byl vybudován první lázeňský dům. Sláva Mariánských Lázní se začala velmi rychle šířit. Během několika následujících let zde byly vybudovány další hotely a lázeňská střediska, která lákala stále více domácích i zahraničních hostů. Mezi slavné osobnosti historie, které Mariánské Lázně navštívily, byli kupříkladu Johann Wolfgang Goethe, Tomáš G. Masaryk, Antonín Dvořák, Franz Kafka či anglický král Edward VII.

Mariánské Lázně mají co nabídnout

Zdejší minerální prameny mají prokazatelně příznivé účinky na lidský organismus. Kromě léčivých pramenů však Mariánské Lázně pro dlouhodobé i třeba jen víkendové pobyty nabízejí mnoho zajímavých kulturních a společenských akcí. Překrásná je i okolní krajina. Centrum města, které v druhé polovině dvacátého století spíše trpělo, je dnes krásně zrekonstruováno a působí velmi svěžím dojmem. Při návštěvě Mariánských Lázní zcela jistě nesmí nikdo opomenout projít se po místní kolonádě, jíž dominuje zpívající fontána.

Komerční sdělení Placla.cz

Foto: wikipedia.org

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.