Nejlepší dárky od Zážitky.cz

verze pro tisk
Pivní lázně Chodová Planá - 1.987 Kč
Pivní lázně mají pozitivní účinky. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy. Proc

Pivní lázně Chodová Planá - 1.987 Kč
Pivní lázně mají pozitivní účinky. Cílem procedury je harmonizace funkcí organismu, duševní odpočinek, rekondice a relaxace. Účinný odpočinek těla, uvolnění svalů, prohřátí kloubů, ozdravná kúra pro pleť i vlasy. Proc

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691 - 4.688 Kč
Luxusní hodinky Tommy Hilfiger 1790691

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Dárkový set hedvábná kravata (tmavě vínová) - 799 Kč
Dárkový set obsahuje hedvábnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky a dárkovou krabičku.

Jak správně vybírat snowboardy

Jak správně vybírat snowboardy

V minulých dnech nám počasí naznačilo, že nebude dlouho trvat a budeme si moci opět užívat zimních radovánek na horách. Abychom však byli na zimu důkladně připraveni, je dobré si pořídit kvalitní oblečení a hlavně náčiní- lyže či snowboardy. Právě snowboardy se u mladých lidí těší již pěknou řádku let velké popularitě. Víte však, jak postupovat při výběru nového snowboardu v obchodě? Ještě před tím, že si jej půjdete pořídit, nebo jej zakoupíte třeba jako vánoční dárek pro své blízké, přečtěte si pár rad, podle čeho snowboardy vybírat.

Základní druhy snowboardů

Existuje několik typů snowboardů podle toho, pro jakou jízdu a terén jsou určeny. Výběr by se tak měl v první řadě řídit tím, zda je budete používat pro freeride, na U-rampě nebo na sjezdovce. Pro jízdy na U-rampě je vhodné volit měkké a krátké snowboardy. Díky tomu se totiž dají na rampě lépe a pohodlněji ovládat. Jde o takzvané Freestyle snowboardy. Pakliže chcete jezdit hlavně na sjezdovce, pak doporučuji zvolit Allaround snowboardy, které jsou univerzální. Nejsou příliš vhodné na příliš časté skákání, nicméně pár skoků jim rozhodně neuškodí. Profesionálové a zkušení jezdci pak mohou zvolit Freeride snowboardy.

Délka a šířka snowboardů

Velmi důležitá je délka prkna. Univerzální snowboardy by měly být zhruba o deset až patnáct centimetrů kratší nežli je výška vaší postavy. Začátečníkům lze přitom doporučit ještě o několik centimetrů kratší prkna. Na freeride pak volte pro změnu o trochu delší snowboardy, zajistíte si tak větší stabilitu během jízdy. Kromě délky se určitě soustřeďte také na šířku prkna. Čím širší, tím méně stabilnější, nicméně o to lépe s ním můžete zatáčet a překlápět hrany.

Konstrukce

Konstrukce snowboardů se také liší. Obecně jsou za nejkvalitnější považována prkna, která mají dřevěné jádro. Existují také snowboardy, které mají pěnovou výplň, ty jsou určené zejména pro začínající borce. V neposlední řadě se pak poptejte také po skluznici. Extrudované skluznice z polyethylenu jsou pomalejší, sintrudované oproti tomu pojmou větší množství vosku.

Eshop se snowboardy

Snowboardy, ale také oblečení, značkové boty, značkové batohy a další produkty, které se vám budou hodit na sjezdovky a v zimním období obecně, pořídíte v internetovém obchodě templestore.cz.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.