Nejlepší dárky od Zážitky.cz
Dobrý den, dnes je pondělí 21.10.2019, svátek má Brigita

Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014Dárkotipy.cz - Tipy na dárky - Vánoce 2014

Vyberte si originální dárky pro Vaše blízkéverze pro tisk
Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Parker IM Premium Matt Black, dárková sada - 1.640 Kč
Speciální dárkové balení sady plnicí pero a kuličková tužka I.M. Premium Metallic Black v krabičce s pouzdrem zdarma.

Zážitek jako dárek: Zdravotní pobyt v polárium - 1.044 Kč
Chlad v poláriu účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organismus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav. Tato terapie vede ke zvýšení tělesné kondice a odolnosti organismu, je vhodn

Freerider Skatecycle - 3.490 Kč
Freerider Skatecycle je nový, inovativní produkt pro volnou jízdu od studia Brooklyn Workshop.

Dárkový set hedvábná kravata (tmavě vínová) - 799 Kč
Dárkový set obsahuje hedvábnou kravatu, kapesníček, manžetové knoflíčky a dárkovou krabičku.

Elektronická cigareta Intellicig XL - 1.990 Kč
Intellicig XL je v současnosti nejdokonalejší elektronická cigareta na trhu.

Bezpečná přeprava dárků

Bezpečná přeprava dárků

O Vánocích bychom neměli zapomenout ani na příbuzné, které jsme dlouho neviděli a kteří žijí v místě, jež je od našeho města daleko. Jak ale vyřešit problém s dopravou dárků pro tyto příbuzné? Pakliže se za nimi nemůžeme vydat o svátcích osobně, přijde nejspíše na řadu služba pošty či jiné přepravní společnosti. V tom případě je ale nutné dárky dobře zabalit, tak, aby se cestou neponičily.

Pro odesílání dárku si pořiďme dobrý a pevný obal

Pro bezpečnou přepravu materiálu musíme zvolit vhodné krabice. Jak ale poznat, které jsou vhodné? Obecně platí, více vrstev vyšší odolnost. Tak třeba, krabice z třívrstvé lepenky je vhodná pro zásilky s nerozbitným obsahem do 30 kg. Pokud však plánujeme poslat rozbitný dárek s větší hmotností, určitě bychom měli sáhnout po krabici ze sedmivrstvé lepenky, jejíž nosnost je až 500 kg. A nezapomeňme ani na řádné označení.

Jde-li například o dárky, které jsou vyrobeny ze skla či jiného křehkého materiálu, musíme krabice řádně označit a také důkladně vyplnit. Kromě klasických krabic je pro přepravu dárků možné využít i různé plastové obaly, které jsou mnohem méně náchylné na poškození. Dárky tak budou v mnohem větším bezpečí a je vysoká pravděpodobnost, že k příbuzným dorazí v pořádku.

Nepodceňujme ani vnitřní obal

U zvláště křehkého nebo cenného obsahu je také vhodné použít vnitřní výplň. Vhodné jsou třeba bublinové fólie nebo polystyrenové granule, které zabrání poškození balíku v případě pádu či neopatrného zacházení. Přestože přepravní společnosti dávají na balíky pozor, občas se stane, že sem tam nějaký ten balík upadne a hned z toho pro nás může být malá tragédie. I proto si dejme na přepravu dárků pozor a snažme se minimalizovat riziko poničení balíku tím, že využijeme kvalitní obaly a výplně .

Vždy je dobré si před odesláním balíku zkontrolovat, zda se přepravovaná věc v obalu příliš nehýbe. Právě volné místo, které umožňuje pohyb věci v balíku, je často příčinou poškození přepravované věci.

Autor: Roman Beneš

[Nahoru ↑]


Doporučujeme ty nejoriginálnější dárky pro muže k narozeninám a za super ceny najdete na e-shopu DarkyHNED.cz. Přesvědčte se.